Poklady naších včiel

Okrem medu, včelí úľ poskytuje pôsobivú škálu prírodných liečiv a super potravín!

MED

PROPOLIS

PEĽ  a  PERGA

MATERSKÁ KAŠIČKA

VČELÍ VOSK

PRÍRODNÝ MED

Med je vyrobený z nektáru či medovice a je používaný včelami ako potrava, mení sa jeho chuť a zloženie v závislosti od zdroja kvetov!

Na rozdiel od väčšiny bežných značiek medu zo supermarketov, ktoré miešajú obrovské dávky medu, aby vytvorili predvídateľnú, jednotnú chuť – dávame prednosť tomu, aby každá “šarža” medu bola plnená samostatne.

Jednoznačne je med nutrientom – superpotravinou. Ak sa s ním zaobchádza tak, ako by sa malo, obsahuje množstvo cenných látok a enzýmov, ktoré pomáhajú zlepšiť trávenie, upravujú produkciu žalúdočných kyselín. Má antimikrobiálnu aktivitu, zlepšuje a urýchľuje hojenie rán a mnoho iného.

PROPOLIS

Propolis, vyrobený zo živíc dostupných stromov a rastlín, sa používa ako lepidlo na držanie úľa pohromade a zasklenie priechodov, čím sa v úli vytvorí sterilné prostredie.

Propolis má dlhú históriu v tradičnej medicíne a môže obsahovať viac ako 300 chemických zlúčenín.

Biologické vlastnosti propolisu: antibakteriálne, protiplesňové, antivírusové, protizápalové a antioxidačné!

PEĽ a PERGA

Včelí peľ, jedna z najkompletnejších prírodných potravín, môže obsahovať až 40 % bielkovín, ktoré sú základným stavebným kameňom našich svalov.

Včelí peľ môže pomôcť zmierniť príznaky sezónnych alergií. Vždy však začnite príjem v malých množstvách, aby malo telo čas sa s touto superpotravinou oboznámiť.

Perga je drahý a ťažko získavaný plástový peľ, ktorého rozdielom oproti bežnému peľu je obsah vitamínu K, kyseliny listovej a niektorých voľných aminokyselín, cukrov a bielkovín.

Oba tieto prvky sa prioritne využívajú ako vitamínový doplnok. Peľ je fantastická látka na znižovanie cholesterolu. Obsahuje totiž množstvo fytosterolov. Tie sa viažu na tie isté receptory v ľudskom organizme ako cholesterol. Ak tieto receptory obsahujú fytosterol, cholesterol sa už nemôže naviazať a tak ich organizumu vylúči v stolici.

MATERSKÁ KAŠIČKA

Materská kašička, exkluzívne krmivo pre včeliu kráľovnú, sa vyrába zo žliaz v hlavách mladých včiel robotníc.

Včelia kráľovná sa vyvíja o päť dní rýchlejšie, môže naklásť až 2000 vajíčok denne a žiť až 40-krát dlhšie ako priemerná včela medonosná!

Štúdie ukázali, že materská kašička znižuje zlý cholesterol, pomáha pri regenerácii buniek vrátane stimulácie produkcie kolagénu v našej pokožke a znižuje príznaky PMS, menopauzy a stresu.

Všeobecne sa dá povedať, že patrí do skupiny anti-aging látok – teda tých, ktoré spomaľjú starnutie.

VČELÍ VOSK

Včelí vosk vyrobený a využívaný včelami ako stavebný materiál úľa ponúka krásnu vôňu medu a horí čistejšie ako tradičné vosky.

Prírodný včelí vosk sa líši v závislosti od zdroja, rovnako ako med. Nefiltrovaný včelí vosk sa dodáva v škále zlatožltých odtieňov.

Včelí vosk je obľúbenou zložkou mastí od kozmetických na pery až po liečebné. Z vosku sa v apiterapii robia ušné sviece, náplasti, zábaly. Menej známe je už jeho vnútorné využitie. Používa sa totiž na prečistenie tráviaceho traktu človeka, respektívne pomáha pri obstipácii, čiže zápche.

Pôvod nášho včelieho vosku je 100% z našej farmy, neparfumovaný a minimálne spracovaný. Je vhodný pre potraviny a kozmetiku, ideálny pre vaše potreby!