Med je len začiatok

Med a ostatné produkty získavané od včiel nie je to najdôležitejšie čo spolužitie človeka a včiel prináša …

Omnoho dôležitejšie sú dopady činnosti včiel na prírodu …

Adoptujte si úľ

Ak máte záujem spoznať život a prácu včiel – vyskúšajte program spolupráce …

Prineste radosť a kúzlo včelárenia do svojho domova, firmy alebo školy a tým podporte opeľovačov v nami spravovaných včelích úľoch.

Ako to funguje?

1) Posúdenie nehnuteľnosti, aby sme určili, či je váš dvor vhodný na umiestnenie úľa.

2) Inštalácia úľa – alebo tiež Deň D 🙂 Inak povedané – deň plný očakávaní, nadšenia a radosti – neváhajte na tento deň pozvať aj svojích známych z okolia, kde by mohli byť zodpovedané aj prípadné otázky a dotazy.

3) Kontrolné dni – minimálne raz mesačne vás navštívime, aby sme skontrolovali zdravotný stav úľa. (Ak chcete priložiť ruku k dielu a niečo sa aj naučiť, prinesieme vám extra “mundúr”).

4) “Medobranie” – napriek tomu, že celé toto nerobíme prednostne pre získavanie včelích produktov – určite nejaká ta fľaša zdravého medu poteší. Vy dostanete polovicu, my polovicu. To je fér – nie?

Opeľovanie okolia

Vaše kvety sa vám poďakujú. A susedové kvety tiež :). Priveďte do svojho okolia viac ako 60 000 včiel, čím zvýšite populáciu včiel a opeľovaciu činnosť vo vašej oblasti.

Laboratórium v záhrade

Všetky naše úle slúžia ako vzdelávacie centrum, kde sa pri každej kontrole učíme z úľa. Inými slovami, váš úľ pomáha iným úľom.

Zmysluplná činnosť

Markantnú časť všetkého jedla opeľujú včely. Napriek tomu globálne zmeny, životné podmienky a vybudovaná odolnosť niektorých parazitov spôsobuje veľké straty na včelstvách. Svet potrebuje viac včiel a vaša záhrada sa môže stať dokonalým domovom.

Priblížme sa prírode

Úľ môže mať pozitívny vplyv na ekosystém okolo vás a často môže byť silným spojovacím bodom medzi hostiteľom a prirodzeným prostredím.